• Osallistujat ja tulokset MM Disco Chomutov, Tsekit 22.25.6.2017

    25. kesäkuuta 2017

    Discotanssin MM-kilpailut järjestetään 22.-25.6.2017 Chomutovissa, Tsekeissä.

    Suomea edustavat seuraavat teokset:

    MM Disco dance soolo lapset tytöt (102 kilpailijaa):
    Aallontie Ilona, sija 48.
    Kalliala Oona, sija 25.
    Knuutila Elisa, sija 71.
    Laakso Siiri, sija 79.
    Lemberg Belia, sija 19.
    Rafkin Rachel, sija 19.
    Tuomaala Olivia, sija 79.
    Visuri Neea, sija 91.

    MM Disco dance soolo juniorit tytöt (127 kilpailijaa):
    Aarnio Natalie, sija 50.
    Convertino Sofia, sija 19.
    Havu Ayana, sija 73.
    Heikkilä Erika, sija 60.
    Kaasalainen Reetta, sija 73.
    Kiviniemi Minttu, sija 60.
    Merilä Aino, sija 23.
    Palkoranta Mette, sija 39.
    Salo Matilda, sija 60.
    Virtanen Ellen, sija 34.

    MM Disco dance soolo naiset (118 kilpailijaa);
    Aaltonen Jenni, sija 48.
    Aaltonen Laura, sija 70.
    Hursti Ira, sija 96.
    Kokkonen Saima, sija 48.
    Muranen Viviana, sija 57.
    Mäenpää Elsa, sija 96.
    Salonen Anniina, sija 14.
    Särkilahti Lotta, sija 84.
    Välimaa Alisa, sija 57.
    Wessberg Fanny, sija 38.

    MM Disco dance duo lapset (55 duoa):
    Aallontie Ilona / Lindholm Stella, sija 29.
    Härmä Karlotta / Virtanen Adalmiina, sija 39.
    Laakso Siiri / Kalliala Oona, sija 39.
    Lemberg Belia / Rafkin Rachel, sija 6.
    Tuomaala Olivia / Knuutila Elisa, sija 29.

    MM Disco dance duo juniorit (93 duoa):
    Arponen Wilma / Rauha Eevi, sija 13.
    Bergström Vilma / Kajala Kia, sija 83.
    Convertino Sofia / Kaasalainen Reetta, sija 12.
    Elo Aline / Knuutila Matleena, sija 58.
    Heikkilä Erika / Kalliala Anni, sija 27.
    Leino Iiris / Merilä Aino, sija 22.
    Lemberg Thela / Tuomi Aurora, sija 40.
    Rantanen Essi / Wiklund Ida, sija 58.
    Salo Matilda / Virtanen Ellen, sija 13.

    MM Disco dance duo aikuiset female (72 duoa):
    Aaltonen Jenni / Aaltonen Laura, sija 41.
    Aarnio Natalie / Mäenpää Elsa, sija 41.
    Blom Oona / Välimaa Alisa, sija 7.
    Hautajärvi Ella / Koskinen Juulia, sija 28.
    Ilkka Janina / Kokkonen Saima, sija 2.
    Muranen Viviana / Wessberg Fanny, sija 23.
    Pietilä Enni / Uusitalo Anniina, dns
    Rauhaniemi Elli / Pajunen Milja, sija 53.

    MM Disco dance pienryhmä lapset (23 ryhmää):
    2paDance Kids, sija 10.

    MM Disco dance pienryhmä juniorit (39 ryhmää):
    2paDance Super, sija 6.
    SDE Attitude, sija 16.

    MM Disco dance pienryhmä aikuiset (30 ryhmää):
    2paDancers, sija 12.
    2paDance Stars, sija 1.
    DCA Dazzle, sija 26.

    MM Disco dance muodostelma aikuiset (20 ryhmää):
    2paDance Family, sija 7.
    DCA Divine, sija 10.

    MM Disco dance freestyle soolo juniorit tytöt (36 kilpailijaa):
    Kajala Kia, sija 23.
    Kiviniemi Minttu, sija 11.
    Palkoranta Mette, dns
    Vannesluoma Emmi, sija 7.
    Vannesluoma Ina, sija 4.
    Vannesluoma Oona, sija 5.

    MM Disco dance freestyle soolo naiset (20 kilpailijaa):
    Koskinen Juulia, sija 19.
    Salonen Anniina, sija 13.

    FDO ry onnittelee Belia Lembergiä ja Rachel Rafkinia Chotumovin kaupungin VIP-palkinnosta!

    Pormestari ja muut VIP-tuomarit valitsivat heidät disco dance duo lapset -sarjasta!

    FDO ry onnittelee arvokisamitalisteja!

    FDO ry toivottaa tsemppiä koko Suomen maajoukkueelle!

     

     

     


    Uutinen julkaistu 16.6.2017, muokattu 25.6.2017