• Osallistujat ja sijoitukset: EM jazz ja moderni, Show World Cup 11.-14.10.2018 Pietarissa, Venäjällä

    14. lokakuuta 2018

    EM jazz ja moderni sekä showtanssin World Cup pidetään 11.-14.10.2018 Pietarissa Venäjällä.

    Suomea edustavat seuraavat teokset:

    EM jazz soolo lapset tytöt (15 kilpailijaa):
    Janatuinen Anina, sija 3.

    EM jazz soolo juniorit tytöt (23 kilpailijaa):
    Ansaharju Aada, sija 21
    Viinikkala Ines, sija 13.

    EM jazz soolo naiset (18 kilpailijaa):
    Hienonen Susanne, sija 12.
    Janatuinen Yasmin, sija 6.

    EM jazz soolo miehet (2 kilpailijaa):
    Komulainen Alex, sija 1.

    EM jazz duo juniorit (13 duoa):
    Ansaharju Aada/Weiland Ellen, sija 5.
    Aura Aino/Höglund Mimosa, sija 3.
    Saukkola Siivi/Viinikkala Ines, sija 2.

    EM jazz pienryhmä juniorit (9 ryhmää):
    DCA Ensemble, sija 1.

    EM jazz pienryhmä aikuiset2 (3 ryhmää):
    DCA Encore, sija 1.
    Seven, sija 2.

    EM moderni soolo lapset tytöt (14 kilpailijaa):
    Janatuinen Anina, sija 5.

    EM moderni soolo juniorit tytöt (27 kilpailijaa):
    Kolhonen Ilona, sija 16.
    Mäntylä Nea, sija 5.
    Saukkola Siivi, sija 6.

    EM moderni soolo naiset (19 kilpailijaa):
    Janatuinen Yasmin, sija 3.

    EM moderni soolo juniorit pojat (5 kilpailijaa):
    Kling Nooa, sija 5.

    EM moderni soolo miehet (1 kilpailija):
    Komulainen Alex, sija 1.

    EM moderni duo juniorit (13 duoa):
    Haavisto Ina/Mäntylä Nea, sija 2.
    Kaskinen Olivia/Karvonen Matlena, sija 3.
    Kolhonen Ilona / Peuhkurinen Essi, sija 6.

    EM moderni pienryhmä juniorit (11 ryhmää):
    1st Step, sija 11.
    DCA Team Aqua, sija 3.
    DCA Wild West, sija 6.
    DSF Elukat, sija 1.

    EM moderni pienryhmä aikuiset (5 ryhmää):
    Catharsis, sija 3.

    EM moderni muodostelma juniorit (7 ryhmää),
    DCA Team Butterfly, sija 1.

    EM muodostelma aikuiset2 (2 muodostelmaa):
    DCA Encore, sija 2.

    World cup show soolo naiset (11 kilpailijaa):
    Salonen Anna, sija 10.

    World cup show pienryhmä juniorit (4 ryhmää):
    1st Step, sija 3.

    FDO ry toivottaa tsemppiä koko maajoukkueelle!

    FDO ry onnittelee mitalisteja!


    Uutinen julkaistu 1.10.2018, muokattu 14.10.2018