• Osallistujat ja sijoitukset ja LIVESTREAM: MM Disco, World Cup Production 11.-14.10.2018 Örebro, Ruotsi

    14. lokakuuta 2018

    Discotanssin MM-kilpailut ja World Cup Production pidetään 11.-14.10.2018 Örebrossa, Ruotsissa.

    Suomea edustavat seuraavat teokset:

    MM Disco dance soolo lapset tytöt (66 kilpailijaa):
    Helemäki Neela, sija 37.
    Helin Adelina, sija 57.
    Hälinen Saaga, sija 58.
    Härmä Karlotta, sija 58.
    Kalliala Oona, sija18.
    Koskinen Lydia, sija 22.
    Kääriäinen Aina, sija 49.
    Laakso Siiri, sija 55
    Lehtonen Nelly, sija 37.
    Visuri Neea, sija 37.

    MM Disco dance soolo juniorit tytöt (114 kilpailijaa):
    Heikkilä Erika, sija 11.
    Juusola Katja, sija 42.
    Kalliala Anni, sija 33.
    Kiviniemi Minttu, sija 25.
    Leino Iiris, sija 33.
    Palkoranta Mette, sija 25.
    Rauha Eevi, sija 33.
    Salo Matilda, sija 25.
    Vapaavuori Kira, sija 75.
    Virtanen Ellen, ei kilpaile, vaihtunut Rautiainen Sara, sija 63.

    MM Disco Dance soolo naiset (97 kilpailijaa):
    Aaltonen Jenni, sija 12.
    Aaltonen Laura, sija 57.
    Aarnio Natalie, sija 57.
    Convertino Sofia, tilalle Hautajärvi Ella, sija 83.
    Merilä Aino, sija 57.
    Muranen Viviana, sija 45.
    Mäenpää Elsa, sija 57.
    Naumanen Emma, sija 39.
    Palkoranta Miisa, sija 83.
    Salonen Anniina, sija 31.

    MM Disco dance duo lapset (20 paria):
    Helemäki Neela/Salmi Stella, sija 9.
    Hälinen Saaga/Kääriäinen Aina, sija 17.
    Kalliala Oona/Visuri Neea, sija 15.

    MM Disco dance duo juniorit (57 paria):
    Bergström Vilma/Mattila Riina, sija 55.
    Elo Aline/Kiviniemi Minttu, sija 26.
    Fältberg Jenna/Taulu Sofia, sija 39.
    Heikkilä Erika/Kalliala Anni, sija 35.
    Juusola Kaja/Savolainen Mimmi, sija 35.
    Knuutila Matleena/Knuutila Elisa, sija 51.
    Leino Iiris/Rauha Eevi, sija 12.
    Rautiainen Sara/Tervonen Neetta, sija 26.
    Salo Matilda/Virtanen Ellen, sija 3.
    Tuominen Kukka/Vapaavuori Kira, sija 55.

    MM Disco dance duo aikuiset female (56 paria):
    Aaltonen Jenni/Aaltonen Laura, sija 15
    Aarnio Natalie/Särkilahti Lotta, sija 37.
    Blom Oona/Välimaa Alisa, sija 29.
    Convertino Sofia/Kokkonen Saima, sija 4.
    Ek Henna/Palkoranta Miisa, sija 44.
    Kaasalainen Reetta/Merilä Aino, sija 25.
    Koskinen Juulia/Salonen Anniina, sija 7.
    Lemberg Thela/Tuomi Aurora, sija 37.
    Muranen Viviana/Wessberg Fanny, sija 22.

    MM Disco dance pienryhmä lapset (15 ryhmää):
    2paDance Kids, sija 11.
    CityDiscoMinit Hyper, sija 14.

    MM Disco dance pienryhmä juniorit (27 osallistujaa):
    2paDance Super, sija 11.
    CityDiscoPantherz, sija 26.
    SDE Sweet Team, sija 21.
    SparkleSquad, sija 21.

    MM Disco dance pienryhmä aikuiset (18 ryhmää):
    2paDancers, sija 12.
    2paDance Stars, sija 8.
    Kuusamo-Opisto/Calyps, sija 17.

    MM Disco dance muodostelma juniorit (10 ryhmää):
    2paDance Family, sija 8.

    MM Disco dance muodostelma aikuiset (11 ryhmää):
    DCA Divine, sija 8.

    MM Disco dance freestyle soolo juniorit tytöt (24 kilpailijaa):
    Kiviniemi Minttu, DNS
    Lemberg Belia, sija 17.
    Palkoranta Mette, sija 4.
    Vannesluoma Emmi, sija 6.
    Vannesluoma Oona, sija 3.

    MM Disco dance freestyle soolo naiset (18 kilpailijaa):
    Ek Hanna, sija 14.
    Hautajärvi Ella, sija 16.
    Havu Ayana, DNS
    Hurme Edwina, sija 16.
    Vannesluoma Ina, sija 7.

    World Cup Productions (1 ryhmä):
    Nummelan Tanssiopisto Prodateam, sija 1.

    FDO ry toivottaa koko maajoukkueelle tsemppiä!

    FDO ry onnittelee mitalisteja!

    Täältä livestreaminfoa:

    http://dancesport.se/

     


    Uutinen julkaistu 1.10.2018, muokattu 14.10.2018