MM-, EM- ja World Cup -mitalistit

 

2016

  MM 3.

Disco dance freestyle soolo juniorit tytöt

Mette Palkoranta

2016

MM 1.

Moderni muodostelma aikuiset2

Sweet and Sour

2016

MM 3.

Moderni muodostelma aikuiset2

ShowMamas

2016

MM 3.

Moderni pienryhmä aikuiset2

Team ÄMMÄ

2016

MM 3.

Moderni soolo lapset pojat

Verneri Woitila

2016

MM 2.

Jazz muodostelma aikuiset2

Comeback

2016

MM 3.

Jazz muodostelma juniorit

DCA Snow Team

2016

MM 1.

Jazz pienryhmä aikuiset2

Team 6th Sence

2016

MM 3.

Jazz pienryhmä aikuiset2

Dancing Fools

2016

MM 1.

Latin Show pienryhmä aikuiset2

Cavaljeros

2016

MM 2.

Latin Show pienryhmä aikuiset2

CityChicas

2016

MM 3.

Latin Show pienryhmä aikuiset2

Latin Chicas

2016

MM 1.

Latin Show pienryhmä aikuiset

The Latin Collection

2016

MM 3.

Latin Show pienryhmä aikuiset

Latin Actions

2016

MM 3.

Latin Show pienryhmä juniorit

Pink Diamonds

2016

MM 2.

Caribbean Show pienryhmä aikuiset

JaMam’s Cats

2016

EM 3.

Show pienryhmä juniorit

2paDance Juniors

2016

EM 1.

Show pienryhmä lapset

2paDance Kids

2016

EM 3.

Show soolo lapset pojat

Eemil Halonen

2016

WCup2

Moderni duo aikuiset

Salonen Anna / Siliämää Jonna

2016

WCup3

Moderni duo aikuiset

Lepistö Lisa / Myllyoja Veera

2016

WCup3

Moderni duo juniorit

Kemppi Rosa / Tiira Aura

2016

WCup1

Moderni duo lapset

Pakkanen Jessica / Väkevä Viivi

2016

WCup1

Jazz pienryhmä aikuiset

Let’s Jam

2016

WCup1

Baletti duo aikuiset

Salonen Anna / Siliämaa Jonna

2016

WCup1

Baletti soolo miehet

Juho Rajamäki

2016

EM 1.

Disco dance freestyle soolo juniorit tytöt

Mette Palkoranta

2016

EM 2.

Disco dance pienryhmä aikuiset

SDE Dream Team

2016

EM 3.

Disco dance duo lapset

Heikkilä Erika / Kalliala Anni

2016

EM 3.

Disco dance soolo naiset

Saima Kokkonen

2016

EM 1.

Disco dance soolo lapset tytöt

Erika Heikkilä

2015

1sija

World Cup Production

Young at Heart

2015

MM2

Moderni muodostelma aikuiset2

Comeback

2015

MM1

Moderni muodostelma aikuiset2

Showmamas

2015

MM1

Moderni pienryhmä aikuiset2

Makitanza

2015

MM1

Moderni soolo juniorit pojat

Alex Komulainen

2015

MM2

Jazz muodostelma juniorit

StepUp

2015

MM2

Jazz pienryhmä aikuiset2

RAW/Helsingin Tanssiopisto

2015

MM1

Jazz pienryhmä aikuiset2

HC 2.0

2015

MM1

Jazz soolo juniorit pojat

Alex Komulainen

2015

MM3

Disco dance muodostelma aikuiset

DCA Divine

2015

MM1

Disco dance duo naiset

Janina Ilkka & Saima Kokkonen

2015

EM1

Disco dance duo naiset

Janina Ilkka & Saima Kokkonen

2014

EM2

Disco dance duo aikuiset

Janina Ilkka & Saima Kokkonen

2014

MM2

Show muodostelma aikuiset2

Comeback

2014

MM3

Disco dance duo aikuiset

Janina Ilkka & Saima Kokkonen

2014

MM1

Jazztanssi muodostelma aikuiset

Team Ämmä

2014

MM2

Moderni tanssi muodostelma juniorit

StepUp SKO Juniors2

2013

EM2

Disco dance duo lapset

Reetta Kaasalainen & Aino Merilä

2013

EM3

Disco dance duo juniorit

Saima Kokkonen & Liisa Piili

2013

EM3

Disco dance pienryhmä lapset

2paDance Kids

2013

MM3

Disco dance duo lapset

Reetta Kaasalainen & Aino Merilä

2012

MM2

Show pienryhmä aikuiset2

Dancing Dream Makita

2012

MM3

Show muodostelma aikuiset2

Golden Girls

2012

WC3

Disco dance soolo naiset

Blom Rosa

2011

EM2

Disco dance soolo naiset

Janina Ilkka

2011

EM3

Disco dance duo juniorit

Nea Blom & Pinja Kekkonen

2011

EM1

Disco dance freestyle soolo juniorit tytöt

Saima Kokkonen

2011

MM1

Latino show pienryhmä aikuiset2

Sensational Five

2011

MM1

Jazztanssi soolo lapset pojat

Alex Komulainen

2011

MM3

Jazztanssi pienryhmä juniorit

StepUp Juniors

2011

MM3

Moderni tanssi soolo juniorit pojat

Antti Vehmanen

2011

MM3

Moderni tanssi muodostelma aikuiset

DCA Dancers

2010

MM3

Disco freestyle juniorit

Saima Kokkonen

2010

EM1

Disco dance soolo naiset

Janina Ilkka

2010

EM2

Disco freestyle juniorit

Saima Kokkonen

2010

MM2

Show muodostelma aikuiset

Team F

2010

MM2

Jazztanssi pienryhmä juniorit

StepUp School

2010

MM1

Jazztanssi muodostelma juniorit

DCA

2010

MM3

Moderni tanssi pienryhmä juniorit

DCA

2009

EM1

Disco freestyle soolo naiset

Lotta Stenlund

2009

EM3

Disco freestyle soolo naiset

Janina Ilkka

2009

MM2

Latin show duo aikuiset

Saara Huovinen & Marko Keränen

2009

MM1

Latino show pienryhmä aikuiset

Northern Latin Exposure

2009

MM2

Moderni tanssi pienryhmä lapset

Tanssikoulu DCA

2009

MM3

Moderni tanssi pienryhmä juniorit

Tanssikoulu DCA

2009

MM3

Moderni tanssi muodostelma juniorit

Tanssikoulu DCA

2009

MM2

Moderni tanssi muodostelma aikuiset

OAMK

2009

WC1

Jazztanssi pienryhmä juniorit

StepUp Show School

2008

MM 1

Jazztanssi pienryhmä juniorit

DCA

2008

MM 1

Jazztanssi duo juniorit

Noora Laitinen & Sharon Leinson

2008

MM 2

Jazztanssi muodostelma

Team F

2008

MM 2

Jazztanssi pienryhmä

DCA

2008

MM 2

Jazztanssi muodostelma juniorit

StepUp

2008

MM 3

Jazztanssi pienryhmä

Team F

2008

MC 1

Moderni tanssi pienryhmä juniorit

DCA

2008

MC 3

Moderni tanssi pienryhmä

Team F

2008

MC 3

Moderni tanssi pienryhmä juniorit

DCA

2008

MC 3

Moderni tanssi duo juniorit

Karita Marmo & Janni Partanen

2008

EM 2

Disco freestyle soolo naiset

Janina Ilkka

2008

MM2

Moderni tanssi pienryhmä aikuiset

Team JAO

2007

EM 1

Disco dance soolo tytöt juniorit

Janina Ilkka

2007

MM 1

Moderni tanssi soolo miehet

Markku Haussila

2007

MM 1

Jazztanssi duo

Markku Haussila & Vanessa Janatuinen

2007

MM 1

Jazztanssi pienryhmä juniorit

DCA

2007

MM 1

Moderni tanssi pienryhmä

kuusi

2007

MM 2

Jazztanssi pienryhmä

DCA

2007

MM 2

Jazztanssi muodostelma juniorit

DCA

2007

MM 2

Jazztanssi muodostelma

Citydance

2007

MM 3

Moderni tanssi duo juniorit

Meri Kovanen & Anni Porrasmäki

2007

MM 3

Jazztanssi pienryhmä

Citydance

2007

MM 1

Disco soolo tytöt juniorit

Janina Ilkka

2006

EM 1.

Breakdance teams

King Kong Flava

2006

EM 1.

Breakdance teams juniorit

Break-5 Crew

2006

EM 1.

Breakdance soolo

Heikki Virkkula

2006

EM 1.

Breakdance soolo juniorit

Joonas Tiiro

2006

EM 2.

Breakdance teams

Sidewalk Souldiers

2006

EM 2.

Breakdance teams juniorit

PorvooCityB-Boys

2006

EM 2.

Breakdance soolo

Olli-Matti Lajunen

2006

EM 2.

Breakdance soolo juniorit

Mark Niskanen

2006

EM 2.

Hip hop muodostelma

Hot Cakes

2006

EM 2.

Hip hop pienryhmä

Street Lovers

2006

EM 2.

Hip hop duo

Lasse Hyttinen & Ville Köngäs

2006

EM 3.

Breakdance teams

Rancid Rockers

2006

EM 3.

Breakdance soolo

Tuomas Määttä

2006

EM 3.

Hip hop muodostelma

SCrew

2006

EM 3.

Hip hop soolo tytöt juniorit

Vanessa Janatuinen

2006

MM 1.

Latino show pienryhmä

Citydance

2006

EM 2.

Latino show duo

Saara Huovinen & Marko Keränen

2006

MM 1.

Jazztanssi muodostelma

Team F

2006

MM 1.

Jazztanssi pienryhmä

Becausewecancancan

2006

MM 1.

Jazztanssiduo

Markku Haussila & Frans Valkama

2006

MM 1.

Jazztanssi soolo naiset

Pia Erkko

2006

MM 2.

Jazztanssi duo

Mira Ravald & Taneli Törmä

2006

MM 2.

Jazztanssi soolo miehet

Taneli Törmä

2006

MM 3.

Jazztanssi pienryhmä

StepUp

2006

MM 3.

Jazztanssi muodostelma juniorit

DCA

2006

MC 1.

Moderni tanssi soolo miehet

Frans Valkama

2006

EC 1.

Disco dance duo juniorit

Rosa Blom & Janina Ilkka

2006

EC 2.

Disco dance soolo tytöt juniorit

Janina Ilkka

2004

EM 2.

Hip hop duo juniorit

Vanessa Janatuinen & Anniina Tikka

2003

MM 2.

Hip hop soolo pojat juniorit

Mikael Turtiainen

2003

MM 2.

Showtanssi duo

Outi Martikainen & Heikki Harinen

2002

MM 2.

Hip hop duo juniorit

Sandra Itäinen & Pasi Seppä

2000

MM 1.

Showtanssi duo

Katja Törmälä & Antton Laine

2000

MM 2.

Showtanssi duo

Outi Martikainen & Heikki Harinen

2000

MM 2.

Disco freestyle

Liisa Mäkinen

1999

MM 2.

Showtanssi duo juniorit

Pia Erkko & Sebastian Wennström

1996

MM 2.

Showtanssi duo

Katja Törmälä & Antton Laine

1996

MM 2.

Disco dance soolo

Marko Vallittu

1995

MM 1.

Showtanssi duo

Jonna Kantola & Toni Mäenpää

1995

MM 1.

Disco freestyle

Mikko Ahlgren

1994

MM 2.

Showtanssi duo

Katja Törmälä & Antton Laine

1992

MM 1.

Showtanssi duo

Marianne Järvinen & Tino Singh

1992

MM 2.

Showtanssi duo

Katja Törmälä & Antton Laine

1990

MM 2.

Showtanssi duo

Mindy Lindblom & Osku Heiskanen

1990

MM 3.

Disco freestyle

Sari Louko

1989

MM 1.

Showtanssi duo

Sari Louko & Jukka Suutari

1989

MM 3.

Showtanssi duo

Marjukka & Liseli Miestamo

1988

MM 2.

Disco freestyle

Sari Louko

1988

EM 1.

Showtanssi duo

Sari Louko & Jukka Suutari

1988

EM 2.

Disco freestyle

Sari Louko

1987

EM 1.

Showtanssi duo

Sari Louko & Jukka Suutari

1987

EM 2.

Disco freestyle

Sari Louko

1986

MM 3.

Showtanssi duo

Sari Louko & Jukka Suutari

1985

MM 3.

Showtanssi duo

Maire Alho & Kikka Kuosmanen